poniedziałek, 11 lipca 2016

Nie ma wędrowca

Myślę, że mogę już ogłosić: Nie ma wędrowca ukaże się na jesień nakładem C&T, w serii "Biblioteka Grozy". Okładkę maluje Kaja Kasprowicz, nieocenioną pracę redakcyjną wykonał Mateusz Kopacz. Powieść nie będzie długa, ok 16o-176 stron. Póki nie ma okładki, wrzucam obrazek zastępczy:

2 komentarze:

 1. Świetna wiadomość!!

  Choć przyznam, że jestem zdziwiony, że akurat Biblioteka Grozy, tam głównie przedwojenne perełki wydają - raz był Connolly ze współczesnych pisarzy, ale to też było w atmosferze starych mistrzów z pod znaku MR Jamesa czy Poego.

  Zaskoczony (na plus) jestem, że Paweł Marszałek decyduje się wydać horror metafizyczny, bo jak się domyślam tego typu będzie to książka.

  Grot

  OdpowiedzUsuń
 2. Tego typu, choć będzie to zupełnie inna proza niż w "Powrocie", zdecydowanie mniej surrealistyczna i oniryczna (choć akurat specyficznej "senności" w niej nie brakuje), za to bardzo realistyczna (wątki nadnaturalne może stanowią jedną z osi fabuły, ale pod względem objętościowym są trzeciorzędne), choć oczywiście wciąż kwalifikuje się do szufladki "horror metafizyczny".

  OdpowiedzUsuń