czwartek, 28 marca 2013

Krótka informacja - "Po drugiej stronie"

Miło mi poinformować czytelników bloga, że w planowanej przez wydawnictwo Agharta antologii „Po drugiej stronie – weird fiction po polsku” ukaże się opowiadanie „Wojna” mojego autorstwa.

Wojna trwa zawsze. Nie kończy się nigdy, nawet jeżeli tymczasowo nikt nie strzela, nawet jeżeli naszego dnia nie regulują cezury godzin policyjnych, nawet jeżeli samoloty nie zrzucają bomb, a zabici nie leżą na ulicach.

Media kłamały, informując o jej wybuchu. Muszą kłamać, taka jest ich rola. Ta wojna nie wybuchła teraz, ponieważ nigdy się nie skończyła. Rozpoczęła się dawno i wykiełkowała poza zasięg wskazówek zegarów, poza ramy kalendarzy. Jest formą zabawy, i jak każda zabawa bierze swój początek w mroku absolutnej powagi, w rozpaczy świata, którego kościec wtłoczono w ponure ramy dialektyki nadziei i trwogi. Później wszystko wybuchło feerią barw, fajerwerkami eksplozji, wykwitami krwi oraz żywiołowego śmiechu tych, których szala przechyla się w stronę zwycięstwa. Śmiech jest kluczem do wygrania wojny, albowiem jeżeli jest ona formą zabawy, to nie zwycięzcy się śmieją, a jedynie śmiejący się zwyciężają.

5 komentarzy:

 1. Gratuluję. Daj proszę info jak już rzecz się ukaże w sprzedaży. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki! Książka została, o ile pamiętam, wstępnie zapowiedziana na kwiecień (czyli powinna wyjść niebawem), choć konkretnej daty jeszcze nie ma. O planach i szczegółach (okładka, spis treści) Agharta informuje na razie na profilu facebookowym: https://www.facebook.com/Agharta.wyd?fref=ts

  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja dziękuję za odpowiedź. Przy okazji - wiesz coś może na temat tego czy forum meshuggah.pl gdzieś się przeniosło? Było to dla mnie miejsce z którego czerpałem trochę wiedzy na temat muzy, choć sam się nie wypowiadałem i nie wszystko co tam było wychwalane do mnie trafiło... Brakuje mi tej strony.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nigdzie się nie przeniosła - po prostu przeciągające się problemy z serwerem, niestety:( Choć z drugiej strony - od wielu miesięcy ruch na forum praktycznie siadł i rozważam albo jakieś poważne zmiany, albo jej zamknięcie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka już się ukazała drukiem:
  http://agharta.es24.pl/opis/4041096/po-drugiej-stronie-weird-fiction-po-polsku.html

  OdpowiedzUsuń