czwartek, 13 marca 2014

Powrót

Uwaga - autopromocja. Już niebawem nakładem Wydawnictwa Agharta ukaże się moja debiutancka książka –„Powrót”, zbiór opowiadań utrzymanych w konwencji weird fiction. Klimatyczną okładkę (załączona grafika nie jest jeszcze wersją ostateczną) i ilustracje wykonała Kaja Kasprowicz, a fantastyczną robotę redaktorską odwalił Mateusz Kopacz, za co pragnę im bardzo podziękować. Dziękuję również Staszkowi Żuławskiemu za to, że zdecydował się na przyjęcie „Powrotu” pod skrzydła swojego wydawnictwa.

„Powrót” składa się z 13 opowiadań różnej długości i prawdopodobnie kiepsko się sprawdzi jako zabawna literatura poprawiająca nastrój. Chyba, że ktoś odczuwa dyskomfort spowodowany łudzeniem się, że świat to fajne i sensowne miejsce, a nasz los jest w dobrych rękach.

Trzy spośród zawartych w „Powrocie” opowiadań można było już przeczytać na Labiryncie („Dom” i „Ojciec”) i na Carpe Noctem ("Bardzo długo była tylko ciemność”), jednakże od tego czasu w samych tekstach zaszły dość spore zmiany (na lepsze, ma się rozumieć). To samo tyczy „Wojny”, którą miałem okazję debiutować w antologii „Po drugiej stronie” – to opowiadanie również nabrało nieco innego charakteru.

A oto spis: 1.Wezwanie
2.Dom
3.Susza
4.Wojna
5.Bardzo długo była tylko ciemność
6.Kombinat
7.Syn
8.Powrót
9.Ostrza
10.Spisek
11.Ojciec
12.Zachwyt
13.Słowa brzmiały jak ich własne

O szczegółach (data premiery, ostateczna wersja okładki) będę pewnie informować na bieżąco.

4 komentarze:

 1. Gratulacje. Czyli szykują się w tym roku co najmniej dwie bardzo ciekawe pozycje: "Powrót" i "Teatro Grottesco".
  A wiadomo już, czy książka będzie dostępna wyłącznie w księgarni Wydawnictwa Agharta, czy też będzie można ją również kupić w większych księgarniach internetowych, np. Bonito?

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki! Co do księgarni - nie mam pojęcia, szczerze mówiąc;) Zawsze zamawiam książki bezpośrednio u wydawców. Wydaje mi się, że książki Agharty są dostępne akurat tylko w sklepie wydawnictwa, ale mogę się mylić.

  OdpowiedzUsuń
 3. Szanowny Panie. Są ludzie,a przynajmniej ich przypominają,którzy czekają na tę książkę. Co może Pan im odpowiedzieć? Jakie są ostatnie wiadomości o dacie ukazania się jej? Z poważaniem-old weirdman.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzień dobry,
  Dziękuję za zainteresowanie książką - prawdopodobnie ukaże się w czerwcu, choć dokładnej daty jeszcze nie znam. Ale jest bliżej niż dalej:)

  Pozdrawiam,
  W.G.

  OdpowiedzUsuń