sobota, 2 grudnia 2017

Ogłoszenia parafialne

Ostatnio tu cicho. Wiem. Nigdy nie było głośno, ale przez ostatnie miesiące blog może sprawiać wrażenie martwego bądź martwiejącego. Mam na to - oczywiście - wytłumaczenie. Dużo pracy.

1) Zmieniły się nieco moje plany wydawnicze. Zupełnie niespodziewanie, okazało się, że w tym roku ukaże się moja trzecia książka pt. Miasto i rzeka. Jeżeli mówię "niespodziewanie", to mówię zupełnie serio: jeszcze pod koniec III kwartału byłem przekonany, że Miasto i rzeka będzie broszurową publikacją, ok. 80-stronicową mikropowieścią. Jednakże Tomasz Czarny, który prowadzi wydawnictwo Dom Horroru, zapytał, czy mógłbym coś dopisać do tytułowego tekstu. Zakładałem napisanie krótkiego opowiadania, a tymczasem wyszła z tego druga mikropowieść. Więc na 200 stronach Miasta i rzeki znajdziecie dwie mikropowieści, czyli właśnie Miasto i rzekę oraz Drogę zjednoczenia. Okładkę książki stworzył Andrzej Masianis. Myślę, że prace Masianisa zna każdy, kto choć trochę interesuje się najciemniejszymi rejonami współczesnej sztuki w Polsce.

2) W 2018 r., o ile wszystko pójdzie zgodnie z planem (pewnie nie pójdzie), powinny trafić do was kolejne dwie pozycje, będące owocem sublimowania bądź wewnętrznej udręki, bądź potrzeby oddania hołdu klasykom. Pierwsza z nich to Dom wszystkich snów, czyli drugi po Powrocie zbiór opowiadań. Jest to dla mnie książka szczególnie ważna. Po pierwsze, wzięło ją (a w zasadzie - weźmie) pod skrzydła wydawnictwo Genius Creations. Po drugie, krótka forma zawsze była, jest i będzie moim priorytetem twórczym. Powrót był publikacją gęstą i trudną, ale też niszową. Tymczasem moim zamiarem jest dostarczenie czytelnikom książki, która Powrotowi nie będzie ustępować w niczym pod względem gęstości i złożoności.

Drugą z książek będzie - tym razem - powieść. Merkuriusz to kolejny projekt, rozpoczęty już ponad 4 lata temu. Tym razem koncepcja tekstu jest lżejsza i bardziej pastiszowa; odnosi się przede wszystkim do klasycznych utworów literatury grozy: Przygód Arthura Gordona Pyma z Nantucket Poego, The Night Land Hodgsona, tekstów Lovecrafta a także traktatów dot. teorii pustej Ziemi. Powieść zostanie wydania w serii "Odmienne stany grozy" wydawnictwa Phantom Books.

3) Zapomniałem napisać tutaj, a chyba powinienem: Nie ma wędrowca zostało uhonorowane Nagrodą im. Stefana Grabińskiego dla najlepszego polskiego horroru 2016 r. Dziękuję.

1 komentarz:

  1. Horror Weird Fiction z dumą obejmuje patronat nad wszystkimi wymienionymi publikacjami. Administrator ( old weirdman).

    OdpowiedzUsuń